Sport Marketing Online (5 op)
Toteutuksen tunnus: C-02504-HL00BD88-3008
Toteutuksen perustiedot
- Ilmoittautumisaika
- 18.11.2024 - 07.02.2025
- Ilmoittautuminen toteutukselle on päättynyt.
- Ajoitus
- 10.02.2025 - 19.05.2025
- Toteutus on päättynyt.
- Opintopistemäärä
- 5 op
- Toteutustapa
- Lähi- ja etäopetus
- Korkeakoulu
- Jyväskylän ammattikorkeakoulu, Verkko-opetus Moodle-alustan kautta
- Opetuskielet
- englanti
- Paikat
- 0 - 30
- Opintojakso
- C-02504-HL00BD88
Aika ja paikka
Verkko-opetus Moodle-alustan kautta
Oppimateriaalit
Kurssikirjat Shank, M. D. & Lyberger, M. R. (2022). Sports marketing: A strategic perspective (6th edition.). Routledge. Smith, A. & Stewart B. 2015. Introduction to Sport Marketing. 2nd ed. Routledge.
Tenttien ajankohdat ja uusintamahdollisuudet
Tällä kurssilla ei ole tenttiä.
Toteutuksen valinnaiset suoritustavat
Sinulla on oikeus hakea opintojesi tunnustamista, jos sinulla on aiempia opintoja (esim. muualla suoritettuja yliopisto-opintoja), jotka voidaan hyväksilukea parhaillaan suorittamaasi tutkintoon. Aiempien opintojen tunnustaminen on mahdollista pääasiassa kolmella tavalla: hyväksilukeminen (korvaaminen tai sisällyttäminen), epävirallisen oppimisen tunnustaminen ja opintojen hyväksilukeminen. Tarkempia tietoja: JAMKin tutkintosäännöt, kohta 17.
Opiskelijan ajankäyttö ja kuormitus
Opiskelijan työmäärä tunteina: Luennot 25 h Lukeminen 40 h Virtuaaliopiskelu 20 h Tehtävät 40 h
Sisällön jaksotus
Kurssi on jaettu 2 viikon mittaisiin jaksoihin ja opiskelijan tulee suorittaa ne kaikki saadakseen kurssin suoritettua.
Opetusmenetelmät
100 % verkkopedagogiikka. Opetus tapahtuu täysin verkossa, ja siinä käytetään nauhoitettuja luentoja, artikkeleita, tehtäviä ja oppimispäiväkirjaa.
Lisätietoja opiskelijoille
Avoin amk 5 Campusonline 30 EduFutura 5 Arviointi 0-5 Arviointi perustuu kurssitehtäviin.
Arviointiasteikko
0-5