Siirry suoraan sisältöön

Oppimaan oppiminen ja kriittinen ajattelu (2 op)

Toteutuksen tunnus: LY00FI01-3001

Toteutuksen perustiedot


Ilmoittautumisaika
15.02.2023 - 30.03.2023
Ilmoittautuminen toteutukselle on päättynyt.
Ajoitus
01.03.2023 - 31.05.2023
Toteutus on päättynyt.
Opintopistemäärä
2 op
Toteutustapa
Lähiopetus
Toimipiste
Leiritie 1
Opetuskielet
suomi
Paikat
0 - 1000
Koulutus
Muutosjohtamisen tutkinto-ohjelma (YAMK)
Toteutukselle LY00FI01-3001 ei löytynyt varauksia!

Tavoitteet

Opintojakson suoritettuaan opiskelija ymmärtää kasvuhakuisen ajattelutavan merkityksen oppimiselleen sekä osaa liittää tämän kriittisen ajattelun metataidon harjoittamiseen.

Sisältö

- Kasvuhakuisen ajattelutavan merkitys oppimisessa
- Kriittisen ajattelun keskeisyys metakognitiivisena kyvykkyytenä

Esitietovaatimukset

AMK-tutkinto

Arviointiasteikko

0-5

Arviointikriteerit arvosanalle 1 tyydyttävä

Opiskelija on suorittanut opintojakson oppimistehtävät ja osoittanut niissä hallitsevansa opintojakson perussisällön. Soveltamisessa työelämän tilanteisiin ja/tai osaamisen jakamisessa on paljon parannettavaa.

Arviointikriteerit arvosanalle 3 hyvä

Opiskelija on suoriutunut opintojakson tehtävistä kokonaisuutena hyvin. Hän on ollut aktiivinen oppija yksilönä ja tiimissä. Opiskelija on osoittanut kirjallisuudesta, luennoilta ja muista lähteistä hankkimansa tiedon ja käytänteiden soveltamiskykyä työelämää analysoivissa ja kehittävissä tehtävissä.

Arviointikriteerit arvosanalle 5 kiitettävä

Opiskelija on suorittanut kaikki opintojakson osiot kiitettävästi. Hän on osoittanut mielenkiintoa ja motivaatiota oppia yksilönä ja tiimissä, ja hän on jakanut osaamistaan toisille. Opiskelija hallitsee opintosisällön ja soveltaa kirjallisuudesta, luennoilta ja muista lähteistä oppimaansa taitavasti työelämää analysoivissa ja kehittävissä tehtävissä.

Arviointikriteerit arvosanalle hyväksytty

Opiskelija on suorittanut opintojakson oppimistehtävät ja osoittanut niissä hallitsevansa opintojakson perussisällön. Soveltamisessa työelämän tilanteisiin ja/tai osaamisen jakamisessa on paljon parannettavaa.

Siirry alkuun