The Tools and Principles of Strategic Management (5 ECTS)
Code: C-10056-HRL701AS3Y-3002
General information
- Enrollment
- 02.06.2025 - 12.08.2025
-
Enrollment is ongoing
Enroll to the implementation in OMA
- Timing
- 18.08.2025 - 12.12.2025
- The implementation has not yet started.
- Number of ECTS credits allocated
- 5 ECTS
- Mode of delivery
- On-campus and online
- Institution
- Haaga-Helia University of Applied Sciences, Pasilan toimipiste
- Teaching languages
- Finnish
- Seats
- 0 - 20
- Course
- C-10056-HRL701AS3Y
Materials
Opintomateriaalit ilmoitetaan kurssin Moodle-sivustolla. Kaikki materiaalit avautuvat opiskelijalle vaivattomasti muutamalla klikkauksella.
Employer connections
Osassa oppimistehtäviä voi käsitellä oman organisaationsa asioita.
Exam schedules
Kurssilla on monivalintatentti ja kaksi kirjoitustehtävää. Ajankohdat ilmoitetaan opintojakson Moodlessa.
Student workload
Kurssilla on monivalintatentti ja kaksi kirjoitustehtävää. Ajankohdat ilmoitetaan opintojakson Moodlessa.
Content scheduling
Opintojakson Moodle-sivusto avautuu viimeistään virallisena startti-päivänä 18.8.2025. Opiskelun voi silloin aloittaa välittömästi.
Teaching methods
Kyseessä on aikaan ja paikkaan sitomaton virtuaalitoteutus: -Ei pakollisia luentoja -Ei ryhmätöitä -Kurssin tehtävät on rytmitetty väljästi Opintojaksolla on kolme vapaaehtoista verkkoluentoa, joiden ajankohdat ilmoitetaan kurssin Moodlessa. Sessiot nauhoitetaan ja nauhoitukset jaetaan opiskelijoille Moodlessa.
Further information
Ilmoitetaan opintojaksolla.
Evaluation scale
H-5
Methods of completion
Toteutuksesta riippuen kurssi voi sisältää lähiopetusta, itsenäistä työskentelyä, pienryhmätyöskentelyä ja verkko-opintoja. Toteutuksiin voi kuulua vierailuluentoja, yritysvierailuja ja/tai yritysprojekteja.
Methods of completion
Tämän opintojakson käytyäsi sinulla on kokonaiskuva siviiliorganisaatioiden strategisesta johtamisesta.