Skip to main content

Managing Real Estate Value (5 ECTS)

Code: C-02629-TO00CE11-3001

General information


Enrollment
27.01.2025 - 23.11.2025
Enrollment is ongoing
Enroll to the implementation in OMA
Timing
01.01.2025 - 31.12.2025
Implementation is running.
Number of ECTS credits allocated
5 ECTS
Mode of delivery
On-campus and online
Institution
Laurea University of Applied Sciences, Laurea Verkkokampus
Teaching languages
Finnish
Seats
0 - 15
No reservations found for implementation C-02629-TO00CE11-3001!

Location and time

Virtuaalitoteutus Canvas-alustalla opiskelijan oman aikataulun mukaan. Opintojakso ei sisällä lähi- tai verkkotapaamisia, mutta ohjausta voit pyytää halutessasi.

Content scheduling

Täysin virtuaalinen opintojakso suoritetaan itsenäisesti Canvas-alustalla. Tällä opintojaksolla luodaan kokonaiskuva kiinteistömarkkinasta Suomessa ja pohditaan ko. toimialan segmentin kehitystä erityisesti tulevaisuuden näkökulmasta. Jos työskentelet jo nyt kiinteistöalalla, voit hyödyntää tätä opintojaksoa oman kokonaisvaltaisen toimialatuntemuksesi kehittämiseen. Jos et tunne alaa laisinkaan, lähesty asioita loppukäyttäjän näkökulmasta ilman mitään ennakkoasenteita. Sisällössä keskitytään Suomen kiinteistömarkkinaan.

Teaching methods

Opintojakso toteutetaan osana Kiinteistöjohtamisen osaamiskokonaisuutta. Opintojaksolla opiskelija perehtyy itsenäisesti ympäristöpsykologian perusteisiin sekä soveltaa oppimaansa tilojen konseptonnissai. Opintojakso toteutetaan kokonaan virtuaalisti Canvas-oppimisympäristössä ja sen voi suorittaa joustavasti läpi vuoden. Opintojaksolla ei ole lähi- tai verkkotapaamisia, mutta ohjausta voi pyytää sovitusti. Ilmoittautumalla tälle opintojaksolle saat mahdollisuuden suorittaa myös muut Kiinteistöjohtamisen opinnot.

Evaluation scale

H-5

Go back to top of page