Siirry suoraan sisältöön

Työharjoittelu 1Laajuus (15 op)

Opintojakson tunnus: KE00AA51

Opintojakson perustiedot


Laajuus
15 op

Osaamistavoitteet

Opiskelija osaa oman alansa työtehtävät ja erilaiset työprosessit. Hän osallistuu aktiivisena jäsenenä teatterin ja esittävän taiteen alueen eri prosesseihin. Harjoitus valmentaa opiskelijaa työelämään ja hän oppii myös johtamaan työryhmiä.

Sisältö

Työharjoittelujaksot voidaan suorittaa oman suuntautumispolun mukaisissa työtehtävissä esittävän taiteen eri alueilla, vierailu- ja kiertuetoiminnassa tai suunnittelutoimistoissa alueina järjestelmäsuunnittelu tai esitystoiminta, niin kotimaassa kuin ulkomailla. Toiseen harjoittelujaksoista sisältyy esimiestyön harjoittelu työryhmän johtajana suunnitteluineen ja raportointeineen.

Arviointikriteerit, tyydyttävä (1)

Opintojakson hyväksytty suorittaminen edellyttää, että opiskelija saavuttaa opintojakson tavoitteet toteutuksessa määritellyllä tavalla.

Siirry alkuun